Fashion Fascination by Mistress Adrienne
O korzetech

 

Korzet si můžete přát z těcho materiálů: pevný lak, kůže, hedvábí, latex, brokát, satén, taft. Na skladě a ihned k dispozici mám základní zásobu materiálů, viz níže. Funguje to tak, že pokud budete chtít něco co zde nemám, při domluvě objednávky si řeknete jaký materiál, barvu a vzor byste rádi a já ho pokusím sehnat. Můžete si donést i vlastní materiál, který je vhodný na šití korzetu.
Latexové korzety jsou v síle 1.2 mm a jsou možné pouze v černé a červené barvě. Pas je zpevněn, aby se nenatahoval (oproti ostatnímu korzetu, který se krásně napne a stáhne vás).

Běžné stažení korzetu je 8 až 10 cm, minimum je 5 cm pro začátečníky. Korzety jsou vyztužené uvnitř tuhým podlepovacím plátnem, podšívka je z bavlněného plátna a je rovněž podlepená. Do švů dávám originální kovové spirálové nebo plátové kostice v šíři 7 mm. Do každého typu doporučuji přidat korzetové háky pro snadné oblékání. Standardně dávám stříbrné, jsou i zlaté a černé, viz níže. Šněrování v korzetech je uděláno tak, že si ho sami obléknete a utáhnete, i když je šněrování na zádech. (Odpadá zdlouhavé navlékání šňůry do dírek. Šňůry jsou už navlečené, jsou delší a svázané v pase, takže korzet přetáhnete přes hlavu, utáhnete, uděláte uzel a dvakrát mašli a je to.) Pro opravdu pevné utažení už je pomoc druhé osoby nezbytná.

 


Ceny

Cena uvedená u jednotlivých korzetů je základní cena za kompletní korzet se šněrováním v provedení z laku, saténu a taftu. Jiné materiály, korzetové háky, další doplňky nebo ozdobné prvky se k základní ceně přičítají:

     
materiál pod prsana prsa
hedvábí 200 kč 300 kč
kůže 500 kč600 kč
latex 800 kč 900 kč
zapínání   
kovové korzetové háky 250 kč 300 kč
zip 100 kč 100 kč
další šněrování 150 kč200 kč
doplňky   
podvazky 6 ks400 kč 400 kč


 

Korzet na míru - jak se správně změřit

Při měření zůstaneme jen ve spodním prádle. Obvod hrudníku můžete měřit v podprsence, ale té bez vycpávek. Při měření stůjte vzpřímeně, v přirozeném uvolnění a dýchejte volně. Požádejte o pomoc další osobu, výsledné hodnoty budou mnohem přesnější. Metr přikládejte vodorovně (nebo svisle) a dávejte pozor, aby byl napnutý. Neohýbejte se k metru, měřte se před zrcadlem.
V pase si uvážeme natěsno šnůrku nebo stužku. (Pas není tam, kde končí pasovka vašich kalhot nebo sukně!) Pomůže nám najít nejužší místo a budeme od ní měřit další míry. (Plnějším postavám s nevyrýsovaným pasem a mužům radím, aby stužku umístili asi 4 cm nad pupík. Hodně silné postavy musí pas někde "umístit", nejlépe tak, že se předkloní a stužka se posune do pasu.)

 

Potřebuju tyto míry na korzet pod prsa:
1: Obvod pod prsy - měříme přímo pod prsy, tam kde končí podprsenka.
2: Obvod pasu - měříme těsně na pomocné stužce v pase.
3: Obvod boků - měříme rovnoběžně s pasem 10 cm pod pasem. Udělejte si v této vzdálenosti malou značku průpiskou.
pozn. Obvod sedu - měříme vodorovně okolo nejširšího místa hýždí. Tento rozměr na korzet není třeba, protože se nedělá tak dlouhý.
4: Délka od místa, kde jsme naměřili obvod pod prsy k pasu. Svisle od linie 1 k 2.
5: Délka od pasu ke spodnímu kraji, tam kde chcete, aby končila špička korzetu.

 

Pro korzet nad prsa:
6: Obvod hrudníku - přes nejširší místo prsou.
7: Velikost košíčků vaší podprsenky (B, C, D)

 

 


 


Látky na korzety na skladě

Černý a červený latex

 

Pevný černý satén, černý satén se stříbrnými puntíky, černé šantungové hedvábí, fialovočerný pruhovaný taft a černý taft. Černobílé plátno s velkým vzorem.

 

Lak mám černý, žlutý, růžový a fialový. Dále je k dispozici zelená "hadina".

 

Šantungové - dupionové hedvábí je dostupné ve spoustě dalších odstínů, než tato klasická černá, bílá a červená. Je to nádherný tradiční materiál na korzety.

 

Černá a červená kůže. A jedna béžová žíhaná, ma tu se nedoplácí, tu jsem dostala. Jiné barvy a vzory, pokud bude zájem, poptávám u dodavatele.

 


 


Detaily

Pod šněrováním může být volno či podsádka, která kryje kůži. Pokud plánujete korzet nosit na holé tělo, tak určitě s podsádkou. Podsádku zpevňuji kosticemi. (Na některých starších korzetech je ještě nezpevněná).

 


Detail podložení háků. Korzety mají bavlněnou podšívku.

 


Všechny typy háků. Kostice, výztuhy do šněrování.

 


Možnost oddělávacích podvazků, na korzetu jsou z rubu našitá poutka a podvazky se uchytí háčkem.

 


 


Postup šití korzetu na míru

U tvoření nového typu. Na první zkoušku je korzet připraven bez předního zapínání a kostic. Šněrování je takto našito dočasně. Zabírám díly přes obvod pokud nesedí, kontroluji tvar bočního vybrání, značím změny výšky korzetu na výstřihu a délky. Pokud korzet padne na první zkoušce, druhá není nutná.

 


Na druhé zkoušce kontroluji celkové padnutí.

 


Hotový korzet